Pojazdy elektryczne czterokołowe – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

April 23, 2024

melex 2

Jedną z atrakcyjnych alternatyw dla tradycyjnych środków transportu stanowią nowoczesne pojazdy elektryczne czterokołowe Melex. Ich właściwości sprawiają, że są one w stanie w wielu obszarach skutecznie zastąpić wykorzystywane od lat pojazdy z silnikami spalinowymi. Czterokołowiec elektryczny Melex jest coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem zarówno przez inwestorów indywidualnych, jak i przez przedsiębiorstwa, instytucje czy służby publiczne, które poszukują zwinnego, niezawodnego i ekologicznego środka transportu. W dalszej części tego artykułu wyjaśnimy m.in. czym cechują się pojazdy elektryczne czterokołowe marki Melex, gdzie można je wykorzystać oraz jakie są ich najważniejsze zalety.

Czym charakteryzują się pojazdy elektryczne czterokołowe Melex?

Wielu osobom na myśl o pojazdach czterokołowych przychodzą do głowy przede wszystkim różnego rodzaju quady spalinowe. Wśród tego rodzaju pojazdów znajdują się zarówno modele rekreacyjne oraz sportowe, jak i modele robocze, które wykorzystuje się m.in. w leśnictwie. Ich użytkowanie wiąże się jednak m.in. z emisją nieprzyjaznych dla otoczenia spalin oraz hałasem, co ogranicza zakres zastosowań tych środków transportu. Rozwiązaniem, które może pełnić funkcję doskonałej alternatywy dla czterokołowców spalinowych, są pojazdy elektryczne czterokołowe Melex.

Pojazd czterokołowy lekki marki Melex stanowi atrakcyjny produkt z wielu powodów. Jednym z nich jest bezemisyjność, która wynika z zastosowania silnika elektrycznego. Świadome ekologicznie, nowoczesne firmy i instytucje coraz większy nacisk kładą na to, aby ograniczyć negatywny wpływ swojej działalności na środowisko, a nasze pojazdy elektryczne czterokołowe mogą się do tego wydatnie przyczynić. Z uwagi na brak emisji spalin mogą być one stosowane również w zamkniętych przestrzeniach, takich jak np. hale produkcyjne, centra logistyczne czy lotniska.

Ważnym czynnikiem wpływającym na zainteresowanie, jakim cieszą się nasze pojazdy czterokołowe lekkie, jest także ich konstrukcja. Meleksy cechują się wyjątkową kompaktowością, mobilnością i skrętnością, co sprawia, że łatwo nimi manewrować. Dzięki temu sprawdzają się w miejscach, w których trzeba się poruszać po wąskich, krętych alejkach czy uliczkach. To powoduje, że nasze pojazdy elektryczne czterokołowe okazują się strzałem w dziesiątkę w przypadku m.in. zabytkowych centrów miast, cmentarzy, obiektów sportowych, parków czy rezerwatów przyrody.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat tego, czym cechują się nasze pojazdy czterokołowe?

 • W naszej ofercie dostępne są zarówno wolnobieżne, jak i homologowane pojazdy elektryczne czterokołowe Melex. Modele z pierwszej grupy mogą rozwijać prędkość dochodzącą do 25 km/h, podczas gdy Meleksy z homologacją osiągają jeszcze wyższą prędkość maksymalną – najwyższą wartością tego parametru charakteryzuje się model Melex N.50 First i wynosi ona aż 50 km/h. Warto podkreślić, że w przypadku zdecydowanej większości naszych pojazdów czterokołowych możliwe jest w pełni legalne przemieszczanie się nimi po drogach publicznych.
 • W zestawieniu ze spalinowymi pojazdami ze zbliżonej kategorii Meleksy wypadają dobrze również pod względem zasięgu. Nasze pojazdy elektryczne czterokołowe są w stanie pokonać bez ładowania baterii dystans wynoszący nawet do 130 km.
 • Dużą zaletą cechującą każdy nasz pojazd elektryczny czterokołowy jest to, że do jego prowadzenia nie są wymagane specjalne uprawnienia. Aby kierować Meleksem, dana osoba musi jedynie mieć ukończone 18 lat i posiadać prawo jazdy kategorii B. Jest to bardzo istotne z perspektywy firm wyposażonych w nasze pojazdy czterokołowe, ponieważ nie muszą tracić one czasu ani pieniędzy na dodatkowe szkolenia dla pracowników.

Czterokołowiec elektryczny Melex – gdzie może się sprawdzić?

Charakterystyka naszych pojazdów elektrycznych czterokołowych oraz różnorodność dostępnych modeli sprawia, że oferta Melex interesuje firmy i instytucje o różnym profilu działalności. Gdzie znajdują zastosowanie pojazdy czterokołowe lekkie marki Melex? Stanowią one wartościowy element wyposażenia m.in.:

 • hoteli i ośrodków wypoczynkowych,
 • lotnisk i dworców,
 • szpitali i sanatoriów,
 • pól golfowych,
 • firm kurierskich i pocztowych,
 • gospodarstw rolnych oraz leśników,
 • zakładów przemysłowych z różnych branż,
 • firm pogrzebowych,
 • zakładów komunalnych,
 • hal magazynowych i centrów logistycznych.

Specjalny pojazd czterokołowy lekki Melex może sprawdzić się również jako środek transportu wykorzystywany przez służby publiczne. Proponowane przez nas rozwiązania są chętnie użytkowane m.in. przez jednostki Policji, pogotowia, Straży Granicznej oraz Straży Pożarnej.

Podsumowanie

Czterokołowiec elektryczny Melex to nowoczesna, ekologiczna alternatywa dla tradycyjnego pojazdu wyposażonego w silnik spalinowy. Dzięki swojej bezemisyjności może być wykorzystywany zarówno w zamkniętych przestrzeniach, jak i na terenach, gdzie wjazd pojazdów spalinowych jest niemożliwy, takich jak np. zabytkowe centra miast czy rezerwaty przyrody. Zalety, jakimi charakteryzują się pojazdy czterokołowe lekkie Melex, nie ograniczają się jednak wyłącznie do walorów ekologicznych. Na uwagę zasługuje także wiele innych plusów tych produktów, w tym np. duża skrętność i kompaktowe rozmiary czy możliwość poruszania się za ich pomocą po drogach publicznych. Warto podkreślić również to, że w ofercie Melex znajduje się wiele różnych modeli czterokołowców elektrycznych, dzięki czemu mogą wśród nich znaleźć dla siebie odpowiednie rozwiązanie zarówno firmy i instytucje z różnych branż, jak i służby publiczne.

Zachęcamy do zapoznania się z pełnią oferty, jaką przygotował renomowany polski producent pojazdów elektrycznych Melex.